Atrakcje

Dla najmłodszych

Posiadłość Olszówka to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Starsze pociechy naszych gości mogą korzystać z bezpiecznego placu zabaw zlokalizowanego w prywatnym sadzie. Dla najmłodszych przygotowaliśmy oddzielny placyk zabaw z piaskownicą, znajdujący się przy tarasie, z którego rodzice mogą pilnować dzieci relaksując się na leżakach.

Sala gier i zabaw

Proponujemy państwu salę gier, na której znajduje się stół do bilarda, stół do ping-ponga, piłkarzyki, rzutki, stolik do gry w karty i gier planszowych. Sala dostępna jest przez cały rok za opłatą 150 zł za dobę w sezonie letnim. Poza sezonem oraz w przypadku najmów dłuższych niż tydzień kwota do ustalenia.

Dla aktywnych

Osoby preferujące aktywny wypoczynek nie będą się nudzić w naszej posiadłości. W okolicy znajduje się wiele kilometrów mało uczęszczanych dróg, które mogą być idealnymi trasami do biegania oraz na rowerowe przejażdżki.

Okolica

Posiadłość Olszówka to także doskonałe miejsce wypadowe. Do centrum Gdańska dojedziemy autostradą w 45 km, a od przepięknej plaży w Sobieszewie dzieli nas zaledwie godzina drogi. Miłośnicy historii mogą wybrać się na zwiedzanie oddalonego o 50 km zamku w Malborku, a w drodze powrotnej zahaczyć o zamek w Gniewie, który położony jest zaledwie 15 km od naszej posiadłości. W pobliskim Pelplinie znajduje się Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – gotycki kościół, pierwotnie świątynia klasztoru Cystersów, od 1824 siedziba miejscowego biskupa. Nieopodal położona jest Góra Jana Pawła II, na której stokach 6 czerwca 1999 r. papież Jan Paweł II odprawił mszę i odmówił modlitwę Anioł Pański dla 350.000 wiernych.

Wędkarstwo

Olszówka to wymarzone miejsce dla miłośników wędkowania. Na terenie posiadłości znajduje się kilka zarybionych stawów, a do dyspozycji naszych gości jest łódka, zatem łowić można nie tylko z brzegu, lub pomostu, ale również z wody. Po udanym połowie wieczór proponujemy spędzić nad wodą, lub na tarasie zajadając grillowaną rybkę i rozkoszując się nie tylko jej smakiem, lecz także bliskością przyrody.

adminAtrakcje